Thajský box 5 – Na záver

Úspechy thajských bojovníkov na západe

(Technorati ID článku: ZXRN2VASTH2T)

Bojovníci thajského boxu sú úspešný aj v boji podľa západných pravidiel, napr. klasického boxu. Napr. Khaosai Wanghompu ktorý bojoval pod menom „Galaxy“ Khaosai bol dlhodobým šampiónom World Boxing Association (WBA). Jeho skóre bolo – 50 víťazstiev, 1 prehra a 19 krát obhájený titul šampióna. Bol zvolený aj do haly slávu boxu (Boxing Hall of Fame)v roku 1999. Neskôr keď jeho brat – dvojička Khaokor vyhral tiež WBA titul, stali sa prvými ktoré vyhrali titul šampióna. Ďalšími úspešnými športovcami boli Saman a Chana Sorjaturong, bratia – dvojičky tiež držali tituly šampriónov WBA, IBF.

Kombinácia thajského boxu s inými štýlmi

Významné osobnosti sú Mauricio Rua, Wanderlei Silva, Anderson Silva, ktorí úspešne skombinovali napr. brazílske jiu jitsu s thajským boxom. Úspechy pomocou tohto spojenia dosiahli v zápasoch MMA (zmiešaných bojových umeniach). V dnešnej dobe však thajský box patrí k základom MMA.

Informácie o thajskom boxe sa vyvíjajú postupne. Len za posledných 10 rokov existuje niekoľko druhov výkladov thajského boxu. Preto Vás poprosíme pokiaľ v článku nájdete informáciu o ktorej si myslíte že je nepresná, zle preložená – napíšte nám v komentároch Vašu verziu informácie. Ďakujeme.

Vyššie uvedený text je len skráteným úvodom o thajskom boxe. Pokiaľ potrebujete presné a detailné informácie, nájdete ich v nových knihách a publikáciách. Väčšinou sú v anglickom alebo nemeckom jazyku. Odporúčame Vám hľadať v Amazone alebo na Ebay aj keď Amazon na Slovensko nezasiela tovar.

© 2010, Všetky práva vyhradené, Workout.sk
Publikovanie článku je povolené len v prípade uvedenia adresy linku na pôvodný článok autora www.workout.sk. Článok bude priebežne aktualizovaný a vylepšený, preto Vám odporúčame nalinkovať si ho aj ako zdroj RSS na http://www.workout.sk/feed/ alebo http://www.workout.sk/feed/rss/.
Ďakujeme.


Referencie:
Thomas A. Green, Ronald Harris. 2001, Martial Arts of the World: An Encyclopedia. ABC-CLIO California

Post to Twitter Tweet This Post

Podobné stránky:

  • Podobné stránky nájdete v menu